Alice má problém

25. prosince 2011 v 20:22 |  NextGen
Lily ukazuje kdo je na hradě pánem


Alice Longbottomová byla nejen kráčející dobrota, ale taky jedno z nejhezčích děvčat v ročníku a po tom, co dostudovala Viktorie Weasleyová a Beth Whitová, dobře i na škole, díky čemuž se jí začalo mezi bradavickou elitou poeticky říkat mrzimorský květ. Bradavický plebs jí říkal neméně poeticky šukatelná kost, což díky bohu netušila. Byla to taková ta klasická kráska v nesnázích. Stejně jako její otec to byla hlava děravá, věčně něco zapomínala a ve škole byla úplně bezradná, jenže na rozdíl od Nevilla, se právě díky jejímu bezchybnému vhledu našlo podstatně víc lidí ochotných jí pomoci. Ovšem ne bez postraních úmyslů. Kdyby za každý příslib, že když půjde s dotyčným na rande a on jí za to udělá úkoly, dostala galeon, tak by si mohla nechat ušít několik parádních hábitů v luxusních zahraničních buticích. Naštěstí každá bezradná růže má trny a Alicin trn se jmenoval Lily Potterová. Už od svých pěti, kdy se s Alicí lépe seznámila na pískovišti za jejich domem věděla, že tohle dítko bez ní nemá šanci přežít. Tehdy byla Alice takové nevzhledné oplácané na krátko opižlané káče s apetitem dospělého chlapa, kterému její bratři s oblibou rozšlapávali bábovičky. Lily si pamatovala jak jí bylo dívenky ukrutně líto a proto své dva bratry zbila a za pomocí tvrdých podrážek svých botiček a díky několika důkladným ranám uštědřených lopatičkou z tvrzeného plastu je vyštvala z prostory pískoviště, kde si pak po zbytek dne hrála s Alicí na kuchyňku. Od té doby Lily pouštěla hrůzu na kohokoli kdo si dovolil její kamarádce smát, že je neohrabaná, pomalejší nebo pitomá. Pokud byla poblíž mladé Longbottomové, tak to nebyl problém - zrzka uměla terorizovat lidi jako málokdo její tělesné konstituce. A navíc se vědělo, že měla dva velké bratry a stačilo jí jen vykviknout a už skákali na hlavu každému, kdo si na jejich sestřičku troufl.
Skutečné problémy však začaly někdy mezi třetím a čtvrtým ročníkem, kdy se Alici přes prázdniny vyčistila pleť, dorostly jí vlnité blond vlasy a nějakým zázrakem jí dorostla prsa úctyhodných rozměrů. Z posměváčků se stali nápadníci a jejich řady se rapidně rozšířily, protože bylo víc chlapců, kteří měli problémy s hormony než těch, kteří si na Alicině neobratnosti potřebovali léčit vlastní komplexy a nezalekli se ani toho, že je její otec zástupce ředitele. Navíc si její dobrotu přestávali vykládat jako součást její vrozené idiocie, ale jako známku její dokonalosti. Nikdy neměla nervy být ani na toho nejdotěrnějšího vola zlá a ke všem se chovala jako by to byli její přátelé. Od toho tu byla Lily, která byla alergická na ty hloučky kluků ochotných vyhovět každému Alicinu přání a nenechali je pomalu ani v klidu dojít na oběd. Jediný den, kdy byla ochotná ctitele tolerovat, byl Valentýn, protože to byla Alice zahlcena takovým množstvím kytek a čokolády, že se s tím sama nezvládla vypořádat a podělila celou ložnici.
" Ehm, Lily?" zašeptala jednou u večeře. Lily zabručela, že poslouchá a nevzhlédla od moučníku. "Víš jak jsem ti říkala, že Frip pořád prudí? No nedal pokoj a musela jsem se před ním dneska schovat na záchodech." Sedmák Jonathan Frip, střelec havraspárského famfrpálového týmu, byl Alicin nejotravnější nápadník. A nejnebezpečnější. Jako někdo z havru totiž nebyl úplnej idiot, takže si na něj Lily nemohla nikde počkat a přesně věděl kdy je Alice bez dozoru.
" Provedl ti něco?"
" Ne, na záchod si zamnou netroufl, spustilo by se to ječivý kouzlo, však víš, že je dal říďa na všechny hajzlíky, protože si z nich děcka dělala šmajchlkabinety," zamumlala a bylo na ní vidět jak se snaží nekoukat k havraspárskému stolu odkud jí Frip každou chvilku pozoroval. "Ale dřepěla jsem tam skoro dvě hodiny než mu začala další výuka a já mohla zmizet. Tak tak jsem stihla přeměňování." Ta představa ji děsila a Lily jí plně chápala. Její táta učil bylinkářství, řediteloval nebáku a po Netopejrovi měl hlavní slovo ve škole. Kdyby se nedostavila na hodinu určitě by mu to profesor nabonzoval a ona by musela vysvětlovat a vše by prasklo. Sice byl Neville Longbottom velký hrdina a bývalý bystrozor, ale jeho otcovský radar se děvčatům dařilo klamat a on pranic netušil o hormonální bouři, kterou jeho jediné dítě způsobuje.
" Počkej až se mi dostane do pracek," zavrčela zvedla hlavu k Havraspárskému stolu. Náhodou se její pohled střetl s tím Fripovým a ten fracek měl tu drzost sladce se na ní usmát. Lily si přejela ukazovákem po krku, aby mu dala jasně na jevo co ho čeká, ale on se jen uchechtl a začal tlachat s chlapcem po své pravici.
" Nic se mu nestane, prej na něj nemůžeš. Že si něco zkusíš a Netopejr tě prorazí dveřma, že není pitomej, aby si tu tvojí šikanu nechal líbit jako všichni kolem a že pokud se mu přihodí nějaká nehoda, tak bude všem jasný kdo za tím stojí," řekla Alice a bylo jí do pláče. Lily se kousla do rtu a mimoděčně pohledem přelétla celou Velkou síň, než pohledem zakotvila na jistém místě a v hlavě se jí zrodil plán vskutku ďábelský. Usmála se. Nepěkně.
" To se ještě uvidí, jestli na něj můžu nebo ne," oznámila Alici, které se proměna výrazu její přítelkyně pranic nelíbila. Obvykle, když se Lily takhle začala ksichtit, to pro Alici znamenalo, že bude muset řediteli koleje přísahat, že Lily s ní byla po celou dobu, kdy někdo ve třetím patře kopal do žeber Darrena Morrise. Sledovala jak zrzka obloukem obchází nebelvírský a havraspárský stůl a směřuje ke stolu zmijozelskému, kde večeřel její bratr se svými přáteli.
" Sevíčku, bratříčku!" zahlaholila a objala bratra ze zadu kolem krku.
" Co potřebuješ?" chtěl vědět Albus otráveně, protože mu podle toho, jak se jeho kumpáni začali chichotat, bylo jasné, že mu minimálně měsíc budou říkat výhradně Sevíčku.
" To nemůže sestra zajít na kus řeči se svým bratrem?"
" Zkrať to, co máš za problém, Lilku?" dal na oplátku k dobru její domácí přezdívku, která byla podstatně méně drsňácká než Masomlejnek. Kluci se rozřechtali jako smečka hyen a Lily se po nich ošklivě podívala, ale nic neřekla, protože alespoň tři z nich potřebovala.
" Můj problém se jmenuje Jonathan Frip a potřebuju abyste mě ho zbavili. Nadobro." zavelela drsně.
" Chápu, máme mu dát rovnou betonový polobotky a nebo ho máme prvně upozornit uřízlou koňskou hlavou, kmotře?" protáčel oči Pucey. Lily si odfrkla.
" Spíš je to práce pro tebe, krasavče," zamávala řasami na Rodericka. Ten si podepřel bradu dlaní.
" Poslouchám," vybídl jí, kluci kolem taky nastražili uši a Malfoy navíc kontroloval, jestli je někdo neposlouchá někdo nežádoucí, protože určitě šlo o nějakou zábavnou a ne zrovna legální bejkárnu.
" Frip si dovoluje na Alici víc než ostatní idioti. Stačilo by ho naprášit strejci Nevovi, ale ten hňup dal jasně najevo, že já na něj nemůžu, takže jde i o mou čest. Jenže netuší, že na něj můžu. Hraje famfrpál, což ty, bratře, s Andym a Rodem taky. Příští týden máte zápas, tak co ho maličko pocuchat?" navrhla. Tři jmenovaní se po sobě podívali a Rod pokrčil rameny, jako odražeč mu to teoreticky mohl nandat nejvíc a bez toho, aby vzbudil stín podezření.
" Trochu ho zmáčknem, samo ne tak, abychom ho zabili, ale móresům ho naučit můžeme. Za sebe do toho jdu," souhlasil kapitán. Lily nadšeně vypískla a naklonila se přes stůl, aby mu mohla vlepit pusu.
" Loket do oka jsem se mu chystal vrazit tak jako tak," přidal se Andrew a našpulil rty, že chce taky odměnu, Albus mu vrazil pohlavek, aby si nechal zajít chutě.
" Nebudu trhat partu," nenechal se zahanbit. "Alice je jako malá ségra, kterou jsem díky bohu nikdy neměl. Nakopu mu prdel klidně i mimo hřiště."
" Věděla jsem, že na vás je spolehnutí," usmála se, než se vrátila zpět ke svému stolu, odkud jí pozorovala vyvalená Alice a nebyla jediná. Frip taky šmíroval a bylo vidět jak lituje své neschopnosti odezírat ze rtů. Lily se na něj přesladce usmála, stejně jako on předtím na ní. K jejímu uspokojení začal vypadat trochu vylekaně. Jen se boj, strašně se boj, vole. Tohle tě naučí vytahovat se na holky.

Navzdory básník zpívá a autorka fanfiction plodí své blbiny. Stále nevim kam blog přesunu. Ach jo
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bea Bea | 9. ledna 2012 v 21:44 | Reagovat

Změnila jsem předmět, teď se hrabu v Dokumentografických systémech, ale směju se pořád stejně. :)

Upřímně, málokdy se najde člověk, který má talent psát vtipně. Ale o to větší je moje radost, když na někoho podobného narazím.
Sorel, asitěmiluju. :D

2 Sorel Sorel | 15. ledna 2012 v 16:52 | Reagovat

[1]: Dkumentogracožeto? :-D Omlouvám se za akutní záchvat ignorantství, ale nějak netuším co si pod tím představit :-) A moc děkujua pochvaly (a vyznání) si vážím. Červenala bych se tu dřív, ale notebook se nechtěl chytit internetu (což stále nechce, jsem na půjčeným pc)

3 Bea Bea | 18. ledna 2012 v 15:10 | Reagovat

[2]:

V pořádku, to netuším ani já. :D (Databáze informací zní lépe?)

Mimochodem, nečervenej se a piš. Nebo se červenej, ale piš stejně. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama