Nebelvír vládne...

25. prosince 2011 v 20:14 |  NextGen
... a Mrzimor má každý rád


Sváteční tabule byla venku v magicky vyhřívaném a osvětleném stanu, protože jinam se jednoduše stůl pro málem čtvrt sta lidí nevešel. Příbory cinkaly o nádobí, všichni žvanili a Ala z toho lomozu začínala příšerně bolet hlava. Jeho duševní pohodě nepomohl ani strýc Ron, který se začal věnovat své oblíbené zábavě a to šikaně ne-nebelvírských studentů Bradavic. Z pětadvaceti lidí se jednalo jen o tři exempláře. Jeho jakožto zástupce Zmijozelu, mrzimorské Lily a havraspárské Rose. I když u té se mírnil, protože Havraspár nebyl v jeho očích taková ostuda jako Zmijozel a Mrzimor.
" Myslíš, že když si vrazím do oka vidličku, tak zmlkne?" zašeptal sestře Al zoufale, zatím co poslouchal sterjdův otřepaný vtip, který začínal otázkou kolik je potřeba zmijozelů k výměně žárovky.
"Myslím, že zmlkne, jen když jí vrazíš do oka jemu," ozvala se z protějšího místa nečekaně Rose, která měla taky dost stereotypních narážek.
"No ták, děcka, vždyť si jen dělám srandu. Není žáná ostuda porušit rodinnou tradici a stát se černou ovcí. Nakonec až opustíte školu, tak bude jedno do jaké koleje jste chodili. Záležet bude jen na tom, jak dobří budete v dráze, kterou si zvolíte," řekl Ron, když viděl jak se omladina nepřátelsky mračí. Omladině po tomto prohlášení šokem spadla čelist a málem něco strýci/otci dojatě odpověděla, kdyby ovšem Ronald nepokračoval: "ať už to bude černokněžník, byrokratický náfuka nebo žena v domácnosti." Nebylo to pranic vtipné, ale James a Hugo, kteří seděli opodál se rozřechtali.
"Hele, strejdo, a tenhle znáš?" Ozvala se Lily a Sev i Rose věděli, že bude zle. "Víš na co se zeptá nebelvírskej chlap potom, co je mu dopřán orální sex?" Rose zabořila zoufale hlavu do dlaní, Al se uchechtl a strejda Ron zrudnul v obličeji tak, že připomínal rajče středního věku. Lidé kolem v šoku zmlkli "Ptá se: tak jakej jsem byl?!" zabila to vítězoslavně a ignorovala rozzuřené pohledy rodičů.


Fajn, za svou nemístnou poznámku o nebelvírském libidu byla vykázána od stolu, ale nijak jí to nesralo. Odešla středem s hlavou vztyčenou jako vítěz. Nikdo si před ní nebude utahovat z její koleje. Ani její přiblblý strejc. Když Lily moudrý klobouk poslal do Mrzimoru, tak se jí rozpadl celý svět. Doma si dělali všichni neustále srandu, že Mrzimor je pro blbečky a že je to kolej pro ty, kteří se nehodili nikam jinam. Jamesův šokovaný výraz jí v tom jen utvrdil. Celá síň zmlkla, protože tohle bylo už druhé Weasleyovic děcko, které bylo zařazeno jinam než do Nebelvíru. To, že se do Mrzimoru dostala Alice Longbottomová nebylo vůbec překvapivé. Alice byla od mala takový bojínek a byla asi ta nejhodnější a nejnesobečtější bytost, kterou kdy Lily potkala - tudíž ideální materiál pro kolej s jezevcem ve znaku, ale Lily byla rapl a zákeřný hajzlík a věděla to o sobě. Možná to byla jen nějaká msta Moudrého klobouku nebo jeho závada. Vysvětlovalo by to, proč její hodný, flegmatický bratr zaparkoval ve Zmijozelu, pro který se objektivně řečeno hodila víc ona. Třeba si je Klobouk nějak spletl. Každopádně byla bezprostředně po zařazování v šoku a jediný pošklebek nebo nepřátelský pohled jí dělil od toho, aby se rozplakala přes celou školou. Jimmy by mohl přinejmenším zavřít držku, když na ní tak vejral. Nebyla nemocná, byla jen Mrzimor. Naproti tomu Al na ní od zeleně dekorovaného stolu mrkl a ukázal jí vztyčený palec. Stejně její život stál za hovno a skočí do jezera, nehledě na to jak se jí Alice snažila utěšit.
" A jéje. Další duše smutní nad tím, že je u nás," povzdechl si snědý mladík, odhadem asi páťák, sedící naproti děvčatům.
" No jo, ale ono je to přejde, ostatně jako všechny," odpověděla mu s úsměvem dívka sedící vedle něj. Lily zvedla hlavu, aby je poslala do háje, ale pak zmlkla. Mrzimorka s prefektským odznakem na uniformě byla po sestřence Victorii asi ta nejkrásnější bytost, kterou kdy Lily viděla. Lily si hned začala připadat pihatě, škaredě a tlustě.
" Beth Whitová," představilo se zjevení. "A tohle je Liam From, kapitán našeho famfrpálového týmu. Doufám, že budete chodit fandit, holky."
" Ehm, snad jo. Já jsem Lily Potterová a tohle je Alice Longbottomová," představila je celkem zbytečně, ale jinak netušila co říct.
" Však my víme. Jste asi naše největší celebrity," usmál se From a Lily se začervenala. "Každopádně by pro vás nemělo být zklamáním, že jste v trapným Mrzimoru. Stejně jako my snad brzo zjistíte, že ostatní koleje nejsou nic jiného než na nervy lezoucí sebranka."
" Liame! Víš, že není správné štvát prvňáky proti ostatním, nech je udělat si vlastní názor," napomenula ho Beth ostře. Tmavovlasý kapitán protočil oči k nebi.
" Fajn, ale nemůžu ti ručit za to, že jestli bude mít ten nebelvírský blbeček zase kecy, tak mi zůstane na botě."
Lily ani Alice se nikdy nedozvěděly, kterého blbečka Liam myslel, protože jak záhy zjistily, Nebelvír byl blbců plný od sklepa až po půdu. To samé Zmijozel a Havraspár taky nezůstával pozadu. Zmijozel, Havraspár a Nebelvír proti sobě vedli zuřivou bitvu o školní pohár a jejich řevnivost byla chvílemi neúnosná, ale jakmile se dostalo na shazování Mrzimoru, tak byli najednou jako bratři. Bylo to tak prý vždycky, ale žluto černá kolej vždy klopila hlavu a nechala si na ní srát. Do teď. Možná to byl jenom vtip Klobouku, ale do Mrzimoru začal zařazovat ne jen přátelské a pracovité lidi, ale taky pěkná kvítka, mezi které se řadil i Liam a parta jeho přátel napříč ročníky. Jak Lily zjistila, vytvořili plán, který měl zajistit jejich koleji respekt, který si zasloužila. Účastnit se mohli všichni, kterým nedělalo problém použít krutého sarkasmu a ostrých loktů - a těch v Mrzimoru moc nebylo, kolej byla plná Alicí Longbottomových, ustrašených děcek, které si nechaly srát na hlavu, dokud ten, který si je dobíral nedostal na držku on někoho jako Liam.
" Mrzimor je skvělá kolej," řekl jí jednou, když se ho zeptala jestli by nebyl raději jinde. "Děcka tady jsou vážně hodná. Až moc. Když jsem sem přišel, tak jsem nechápal proč se o ně každej otírá a oni si to nechaj líbit. Ze začátku jsem zatínal zuby jako všichni a kýval hlavou, nakonec máme být přátelští i k debilům. Nechtěl jsem pošpinit kolejní jméno. A pak jsem zjistil, že mrzimorské děti budou stejně hodné a přátelské i když vrazím loket do ksichtu hajzlovi, který zamkne našeho prváka na záchodě. Je úžasný mít kolej, kde jsou ti nejobětavější, ale je fakt, že Mrzimor potřebuje i záporáky." Nikdo v jejich koleji neměl takový respekt spolužáků jako Liam, který je bránil i s nasazením vlastního studia. Několikrát ho nevyhodili jen proto, že mu celá kolej včetně obrazů dosvědčila, že v momentě, kdy někdo topil Austina Powerse v záchodě jako vendetu za uřknutou druhačku, Liam seděl ve společenské místnosti a hrál tchoříčky. Když Liam odešel
ze školy zavládla v Mrzimoru panika, protože teď měli šikanéři zase volné pole působnosti a jejich touha po pomstě byla obrovská. Do momentu než Lilyy prvního z nich schodila do starého brnění a nakopla ho než se stačil probrat. Nový šerif byl ve městě.
Dneska dlouhé, příště kratší. A maličký komentářík by potěšil - jestli mám přidávat dál a nebo na to prdět :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kasp Kasp | E-mail | Web | 19. května 2014 v 17:55 | Reagovat

Nechápu, že tu nejsou komentáře. Jsi skvělá! Budu děsně rád, když se mi ozveš.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama