No jo, kluci se maj líp 3

25. prosince 2011 v 20:17 |  NextGen
Scorpius


" Neměl by ses bavit s tím Potterovým klukem, Scorpiusi." oznámil mu dědeček u večeře. Vidlička jeho otce se zarazila v půli cesty. A je to tady. Debata o vhodnosti nebo nevhodnosti přátelství s prostředním Potterovským potomkem byla součástí folklóru rodiny Malfoyových stejně jako Luciusovo rozněžnělé vzpomínání na časy, kdy se mohli mudlové beztrestně házet ze skály.
" A proč?" chtěl vědět Scorpius znuděně.
" Není to vhodné."
" A proč?"
" Díky Harry Potterovi jsme tam, kde jsme." Směr rozhovoru se Dracovi ani trochu nezamlouval.
" Myslíš stále bohatí a svobodní?"
" Scorpiusi!" napomenula ho matka, která stejně jako její muž chtěla prožít alespoň jednu společnou večeři v klidu. Scorpie protočil oči. On se bude bavit s kým chce a jak moc chce.
" Co? Jen díky tomu, že se za nás starej Potter přimluvil, nemáme na krcích žebrácký cedule."
" Kdyby babička nepodfoukla Temného pána, tak by byl drahý Pottřík na smetišti dějin," Nedal se děda a šlehl vyčítavým pohledem po babičce Cissy, která ho okázale ignorovala.
" Kdyby babička nedostala v poslední chvíli rozum, tak bych tu tak spokojeně neseděl, protože by ten starej opruz sejmul tátu," hádal se dál Scorpius a aby dodal svým slovům na váze, začal máchat vidličkou ve vzduchu jako to dělával ve Velké síni u snídaňových hádek, jen s tím rozdílem, že ji nehodlal do nikoho bodnout jako svůj poslední argument.
" Ale už dost!" rozčílil se Draco, který byl v obličeji bledý jako papír.
" Je to pravda, babička to říkala," hájil se jeho potomek. Lucius Malfoy se znovu podíval na svou ženu, která pohled neohroženě opětovala. Lucius sklopil oči jako první.
" Ten psychopat ohrožoval mou rodinu," babiččiným hlasem by teď se dala mrazit zmrzlina. "Dostal co si zasloužil a je mi fuk, že cena za to byla taková, že můj vnuk musí chodit do školy s tou mudlovskou a krvezrádnou pakáží. Pro přežití jsem ochotna udělat cokoliv a to, že se Corpie přátelí s Albusem Severusem Potterem, jen vrhá lepší světlo na naší rodinu, takže o tomhle jednou pro vždy zmlkni, Luciusi, a dojez večeři." Scorpius se usmál do své polévky. Babča Malfoyová byla nejlepší ze všech.
" Tak se, pro Merlina, alespoň přestaň tahat s Nottovýma."
" A proč?"
Tohle bude ještě dlouhý večer, pomyslel si zoufale Draco. Astorie vycítila jeho neklid a pod stolem mu povzbudivě pohladila po stehně.

Konec vánočního speciálu! :-D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama