Sestry a jiné pohromy

25. prosince 2011 v 20:12 |  NextGen
Lily se představuje


Albus Severus nesnášel rodinné oslavy. Jeho rodina byla opravdu velká a když řekl velká, tak myslel gigantická. A většinou se kalilo v Doupěti, které bylo pro obří Potter-Weasleyácký klan za hostování pár přátel, kteří by neměli kam jít, až moc malé. Na každém rohu člověk zakopával o rezavé/blonďaté/tmavovlasé hlavy bratranců a sestřenic a bůh ví čeho ještě. Ne, že by Sev neměl rád svojí rodinu, ale neměl rád davy a potrpěl si na soukromí. A navíc všichni měli neskonalou potřebu mít nějaké zmijozelské narážky. Gr. Ale pokud věděl, tak kluci na tom nebyli o moc líp. Dvojčata se měla seznamovat se svojí nejnovější potencionální macechou (v pořadí asi sedmou), Puceyovi byli Puceyovi a chuděrka Scorpíček bude fňukat, že místo sta darů dostal jen devadesát devět. Al Sev se se shonem kolem vyrovnával po svém. Natáhl se na gauč a dělal že je polštář. Docela mu to i vycházelo, než jeho prohnanou lest odhalila Lily, která si chtěla povídat.
" Fakt jste Hugáče s Rodem naprali do brnění?" vyzvídala. Rose to očividně s nebonzováním nemyslela vážně. Hugo je udat nemohl, netušil kdo ho tam našťouchal a kdyby to věděl, tak to práskne rodičům. Rose pachatele odhalila jen protože používala mozek. Občas. Lily to mohl říct, ona se nezdála, ale kromě něj byla jediná z rodiny, která se po hlavě hnala do každé bejkárny.
" Hm. Cekneš a jsi další v řadě. A nacpal jsem ho tam s Alem."
" Škoda. Chtěla bych Rodericka vydírat," oznámila zasněně.
" Proč, proboha?" žasnul Albus a vyhrabal se do sedu, čímž uvolnil místo pro svojí mladší ségru.
" Aby semnou šel na rande. Je sexy."
" Cožeje???"
" Sexy. Stál by za ohnutí přes katedru. Nemyslíš?"
" Nemyslim. Proč zrovna on? V tvým věku a v tvý koleji nemáte žádný hezký kluky?"
"Přesně pro tohle jsi můj oblíbený bratr. Jim by už hulákal, že jsem na mužský moc mladá," usmála se jeho sestřička, na škole přezdívaná masomlejnek, mimo jiné kvůli své zálibě v drcení pubertálních srdcí bradavických chlapců.
"Já se nebojim o tebe. Já se bojim o něj." Lily nonšalantně máchla rukou.
"Prosimtě. Je to velkej kluk. A drsnej famfrpálovej kapitán. A z dvojčat," zasnila se a Al opravdu nechtěl vědět co si jeho šestnáctiletá sestra představuje.
"Tak pr. Na Ala mi nesahej. To je křehká duše. Pokud ho chceš s někým párovat vnuť mu Longbotlamovou."
"Jo a jeho outlocit se projevuje pěchováním Hugáče do brnění."
"Jsem ho vyhecoval."
"Jsem si myslela."
"Nechodíš teď ty vlastně s někým?" Přece jen se v něm starší bratr probral k životu.
"Jo, s Alanem, Tonnym a Brettem. A všechny je děsně miluju." Albus protočil oči.
"Až jednou dostaneš do držky, slepice, tak mi na rameni nebreč."
"Neboj, od tohohle máme doma našeho budoucího bystrozora, ne? Pustím slzu a on ustřelí velkému zlounovi hlavu," zadeklamovala dramaticky a Al se pobaveně ušklíbl.
"Nevolej čerta jménem, pokud nechceš, aby se zjevil," varoval. Lily pokrčila rameny.
"Náš skorochlupatej je schovanej na zahradě spolu s Hugem a Tedem, kouří a vypráví jim o svoje nechutný fantazie o Alici Longbottomový."
"Je vidět, že jsou zašití opravdu kvalitně, když jsi je objevila i ty. Hugo kouří? Ty vole, vždyť je mu čerstvejch patnáct. Do toho brnění jsme ho narvali právem!"
"Ale hovno. Kouří Jimmy a Ted. Hugo loudí, aby mohl dojíždět špačky. Jestli mě nasere, tak ho udám Rose a to uvidí ten tanec," uchechtla se zlomyslně.
"Jak je možný, že nejsi ve Zmijozelu, ďáble?" kýval uznale hlavou.
"Protože i Mrzimor potřebuje svoje záporáky."

Omlouvám se za zpoždění - včerejšek byl trochu šílený. A omlouvám se za hrubice, moje nedobrovolná beta je velice vytížený člověk a teď si jí netroufám buzerovat.
Příště bude Teddy
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama