První cesty vlakem - Teddy

21. ledna 2012 v 20:28 |  NextGen
Tak jo, po dlouhé době přidávám. Jsem líná. K povídce, samozřejmě nic není moje až na Bena, který teoreticky patří Taylor, která stvořila postavu jeho otce, což je geniální postava a máte smůlu, že si o něm nemůžete přečíst. Je to skoro větší smůla, než to, že si počtete o jeho synátorovi


Tedy Lupin toho za jedenáct let svého života zažil poměrně dost, ale Ben Walker, sedící v kupéčku vlaku směřujícího do Bradavic naproti němu, pro něj byl neřešitelný problém. Ten kluk byl tak mimo až to nebylo pěkné. Představil se mu celým jménem a to pomuchlané stvoření vytrvale cumlající lízátko jen pokrčilo rameny a-co-jako-já-s-tím stylem. Tohle se mu nestalo. Každý věděl kdo byli jeho rodiče a jakou roli hráli ve Fénixově řádu a v životě slavného Harryho Pottera. Každý ho znal. Ben Walker ne.
"Můj táta byl Remus Lupin a máma Nymfadora Tonksová," zkusil to znovu opatrně. Ben se na něj zvedavě podíval a s mlasknutím vytáhl lízátko z pusy.
"No a? Můj táta se jmenuje Pete a máma je Nina."
"Byli ve Fénixově řádu."
"To je co? Nějaká hudební skupina?" vydedukoval podle modrých vlasů jeho nového společníka. Modrý vlasy byly cool. Jemu máma nedovolila ani decentního pankáče, kterýho nosili fotbalisti. "Já se v tomhle moc nevyznám. Vyznám se jen ve psech. Máma chová knírače. Ty velký," dodal omluvně. Teddymu poklesla spodní čelist.
"Ehm, víš kdo je Harry Potter?"
"Jasně, že jo. Nejsem blbej," ohradil se uraženě a Teddy si dovolil pochybovat, ale pouze v duchu.
"Táta byl jeden z nej kámošů jeho táty," vysvětlil a doufal, že se chlapec s lízátkem chytne.
"Týýýýýjo! To tvůj táta musí být jako děsně starej," vyhrkl a Teddyho oči málem opustily jeho hlavu. "Co vlastně ten tvůj tatík dělá?"
"Je mrtvej."
"To je pěkně blbý. A máma?"
"Ta taky."
"To máš blbý," prohlásil docela upřímně. "Hm, nechceš lízo? Mám jich hodně," nabídl nejistě, protože netušil jak se jedná se sirotky, ale ty modrý vlasy mu byly hned jasnější. Neměl mu je kdo zakázat.
"Eh, tak jo," souhlasil po chvilce váhání Teddy, protože netušil jak se jedná s psychopaty. Bylo jahodové a vůbec ne špatné.
Chvilku tiše cumlali, než se Ben rozhoupal k dalším otázkám.
"Ten Potter. Fakt umí mluvit na hady?"
"Jo."
"A jaký to je?"
"Dost hustý."
"Musí to bejt úžasný mluvit se zvířatama. Máma mluví leda s našima psama, ale táta říká, že je to proto, že je praštěná. Chtěl bych umět mluvit s hadama. To je drsný."
"Já taky."
"Ty máš modrý vlasy. To je ještě víc hustý než hadi," namířil prstem na jeho čupřinu a opět jí věnoval obdivný pohled. Teddy se zatvářil zmateně a snažil se nahnat svůj odraz ve skle dveří jejich kupé.
"A jo, no občas se mi přebarvěj samy od sebe, když se nehlídám," přiznal. Benovy oči byly jako dva podšálky.
"Jak nehlídáš?"
Teddy zavřel oči a jeho vlasy změnily barvu na světle hnědou. Mladý Walker asi přestal dýchat a v očích se mu zrcadlila nábožná úcta.
"Jsem tak trochu metamorfmág," vysvětlil, když se Ben stále neměl k reakci. Ten však zázračně ožil.
"Tak si na to dej nějakou mastičku, táta říkal, že maj v Bradavicích skvělý zdravotníky," poradil. Tohle bude těžký, pomyslel si Teddy.
"To není nemoc. Jsem se tak narodil. Dovedu měnit vzhled podle libosti." A taky jsem vlkodlak, ale to ti neřeknu, páč by tě to stoprocentně zabilo.
"Takže můžeš vypadat jak chceš?"
"Jo."
"A proč vypadáš zrovna takhle? Já mít tyhle schopnosti, tak ze sebe udělám největšího fešouna na škole, aby se na mě holky lepily."
"Já to ještě moc neovládám, babča říkala, že mamče to začalo pořádně jít až když byla starší. Proč by se na tebe měly holky lepit?"
"To netušim, ale táta říkal, že je to fajn. A můj táta mi nikdy nekecá."
Teddy zamyšleně zpracovával lízátko a uvažoval, jestli se mu s Benem Walkerem vyplatí kámošit a nebo jestli se nemá v Bradavicích urychleně přilepit na někoho jiného. Netušil, že mu bude chlapec s lízátkem po dlouhá léta věrným leč trochu otravným a uječeným kámošem, který ale, na rozdíl od zbytku koleje a školy, nad jeho "prokletím," které omylem ve třeťáku prokecl jeden z obrazů, jen otráveně mávne rukou a k Vánocům mu dá krabici se suchary pro psy a šampón na hebkou a lesklou srst.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Juli Juli | 22. ledna 2012 v 13:24 | Reagovat

To je v poho. Já jsem taky líná. Je vůbec překvapivé, že píšu komentář.
Jinak, věta "..to musí být jako děsně starej.." mě skoro položila na onen svět xD

2 Sorel Sorel | 22. ledna 2012 v 23:09 | Reagovat

O to víc si komentáře cením ;) (A děkuju :))

3 Bea Bea | 23. ledna 2012 v 13:59 | Reagovat

Mě tedy odvařil "šampón na hebkou a lesklou srst". :D (Představila si vlčáka, s pěnou na hlavě a psím sucharem v tlamě. Tý jo, to musí být život.)

PO-KRA-ČO-VAT! PO-KRA-ČO-VAT! PO-KRA-ČO-VAT!

4 Sorel Sorel | 23. ledna 2012 v 16:09 | Reagovat

Něco ještě v zásobě mám :) holt to nic pestrého asi nebude - jen tenhle nextgen. Mám málo času a když čas mám, tak prokrastinuju

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama